sobota, 23 stycznia 2016

Випробування біженцями



Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло сказала в Європарламенті, що Польща прийняла мільйон українських біженців.  В серпні 2015 року про тисячі біженців з України, які знаходять захист у Польщі, говорив президент Анджей Дуда в двох інтерв‘ю для німецьких газет. Спростування з боку українського посла не помагають – польські чиновники вперто обстоюють версію про біженців, які з різних міркувань зараховуються до інших категорій прибульців зі Сходу. 

У випадку прем'єр-міністра психологічно-духовним поясненням слів про біженців може бути ще різдвяна атмосфера. Як добра католичка, пані Шидло безперечно плекає в серці переконання про готовність прийняти в рідну хату, в найсвятішу, святвечірню ніч у році, несподіваного гостя – безпритульного чужинця. 

Польські карикатуристи мали наприкінці 2015 року легке завдання. Могли познущатися зі співвітчизників, які опинилися в ситуації, коли дійсність перевіряє уявлений образ самих себе. На одній карикатурі дитина питає: «для кого додаткова тарілка?». У відповідь лунає: «для несподіваного священика». На іншій на вільному стільці, який стоїть при святвечірному столі, лежить кнопка. Її вістря скероване вгору.

Іншим сюжетом була втеча Марії з дитятком і Йосифа до Єгипту. Напереборною перешкодою на шляху втікачів стає кордон, який визначає біло-червоний стовп.

Одна фейлетоністка іронізувала, що часи комуністичного поневолення і початки трансформації були ідеальними для зберігання зворушливого звичаю – було відомо, що «ніхто до дверей нашої герметичної країни не застукає». Тепер, коли до відносно багатої країни можуть прибути тисячі мандрівників,  пропонує встановити Національне биття тарілок, щоб жодна дитина не поставила дурного запитання.

Віслава Шимборська написала, що стільки знаємо про себе, скільки нас перевірено. Різні народи мають свої екзамени.











Brak komentarzy:

Prześlij komentarz