poniedziałek, 5 marca 2018

Запозичена тотожність




Цього року відзначаємо 325-річчя відновлення єдності Перемиської єпархії з Римською Апостольською Столицею. На підготовчому синоді, що проходив 4 квітня 1691 року в Самборі, сформульовано вимоги, які його учасники ставили перед остаточним з‘єднанням. Шостою з семи було збереження чистоти грецького обряду і недопущення латинських запозичень.

На сайті news.ugcc.ua в колонці «Новини» 5-го березня о год. 16.30 є дванадцять  повідомлень.  Чотири є доказом провалу шостої вимоги самбірського синоду на території колишньої Львівської єпархії, яка єдність з Римом відновила 1700 року.

В гарнізонному храмі Львова з‘явилась статуя святої Терези з Лізьє, яку подарувала «одна християнська сім’я». Довідавшись під час подорожі Францією, що свята була покровителькою воїнів в час Першої світової війни, ця родина вирішила, що в Україні потрібно, щоб рідні військових могли «молитися до святої Терези про заступництво для наших воїнів, як це робили під час Першої світової війни». Митець  «за проханням зробив цю статую дуже реалістичною, а обличчя виконав із портретною схожістю». Що цікаво, у Лізьє, в музеї св. Терези, фундатори бачили «фото військових, які тримають ікону св. Терези, їхні листи». Ікона, як притаманний християнському Сходу спосіб зображування святих, виявилась концептом відсутнім в їхній свідомості. «Портретна схожість» – ось чого прагне греко-католицька душа. Тільки чекати наслідувачів торунських стандартів?

В архикатедральному соборі Тернополя 3-го березня молодь молилася вервицю солідарності. Трансляція місцевим каналом ТВ дозволила «об’єднати у спільній молитві велику кількість парафій архиєпархії та вірних».

У неділю 4-го березня, в день, в якому християни також у Великому пості святкують воскресіння Ісуса Христа, в Бережанах і Золотниках відбулись моління, які свідчать про нехтуванням елементарною літургійною логікою. В першому місті відбувся «Хресний хід», молитва, яка «традиційно проводиться у Великий піст», у другій місцевості це була  «Хресна хода» за припинення війни

Переглядаю вісті від 19-го до 22-го лютого, з першого тижня Великого посту. Немає жодної про Велике повечір‘я з частиною Канону св. Андрія Критського.

Пора скликувати синоди, щоб відновити єдність з власною тотожністю.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz